משלנו

פתאום במקום עיניים גדולות ומתוקות יש להם פה גדול ולא תמיד מתוק, במקום פסטה בלי כלום על צלחות דיסני אני מגישה חמישה קילו בשר, במקום הניחוח המתוק בוקעים מהם עכשיו ריחות זרים ולא מוכרים.

כבר שנים שאני עוסקת בהתבוננות עמוקה ומרגשת אל תוך בתים של מתבגרים, שלב שבו מתחדדים האתגרים של המקצוע הזה שנקרא הדרכת הורים. ההתבגרות היא שטח מסוכן במיוחד; תזוזה לא נכונה ואנחנו עלולים לדרוך על מוקש שאת נזקיו נחוש כל החיים. 

למרות זאת או בזכות זאת, מתבגרים הם האהבה הגדולה שלי. המקדימים הם בני 10, המאחרים בני 24, והם תמיד מסקרנים, בועטים, מתגבשים, ילדים בוגרים או אנשים קטנים בגוף משתנה ובעידן מסחרר. לכאורה הם לא צריכים מאיתנו דבר, למעשה הם נואשים למילה טובה, לקשר, למגע. לרגע הם מאמינים בחיים אבל לא מספיק בעצמם, לרגע הם מאמינים בעצמם אבל לא מספיק בחיים. 

מתבגרים הם לולייני קרקס אמיצים; הם הולכים על חבלים, דופקים סלטות ומלהטטים בלפידי אש. אבל אין קרקס בלי אוהל, אין חבל בלי רשת ביטחון פרושה ומהודקת. והיחסים בינינו לבינם – הם רשת הביטחון. 

משלנו מוקדש לכל ההורים שמחפשים הוראות הפעלה לניהול קרקס מצליח. אני מקווה שהספר הזה יוכיח לכם שלמרות שזה לא תמיד מרגיש כך, הם משלנו. שעם קצת מאמץ, עם זווית ראייה אחרת, עם המון חמלה ומחויבות לאוהל שלנו, נוכל ממש בקרוב לזכות ברגעים שבהם נביט בגאווה בלוליינים שלנו ונצליח לראות את מחיאות הכפיים, האולם המלא, הכרטיסים שנחטפו מראש. 

זה יותר פשוט ממה שאתם חושבים ויותר מורכב ממה שדמיינתם.

“משלנו” יצא לאור במרץ 2021, והפך לרב מכר – זכה ל”ספר זהב” 7 חודשים לאחר יציאתו לאור ונבחר לרשימת הספרים הטובים של השנה בעיתון “הארץ”

להורדת אפליקציית האודיו (4 פרקים ראשונים בחינם)

לרכישה באתר כנרת זמורה דביר

תגובה אחת על ״משלנו״

  1. היי שמי בטי כרמלי , אני גרה במכסיקו
    יש לי את הספר ״ משלנו״ אשמח לקבל הודעה כשהוא יופץ באנגלית או ספרדית יש לי כאן חברות שישמחו לקנות אותו

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close